WYCIECZKA DO ŁEBY

 

leba5

W dniach 9 - 11 czerwca 2014 roku uczniowie klas II TE/TMH, I TL, I TE, II TL brali udział w wycieczce do Łeby. Opiekunami grupy były pp. Aleksandra Ługiewicz i Lukrecja Bytnar.

Nieodzownym punktem programu wycieczki był Słowiński Park Narodowy. Kontakt z przyrodą, autentyczny, naturalny układ lasu sprzyjał relaksowi i wyciszeniu. Jednakże główną atrakcją Łeby okazały się Ruchome Wydmy, gdzie ruchy piasku tworzą przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie. Najbardziej atrakcyjna wydma- Góra Łącka- o wysokości ponad 30 metrów stanowiła wyzwanie dla naszych uczniów i obiekt wspinaczki.

Kilkugodzinny spacer mierzeją łebską zakończyliśmy rejsem po jeziorze Łebsko.

W czasie naszej wycieczki zwiedziliśmy również Wyrzutnię rakiet w Rąbce - tajny niemiecki poligon z okresu II wojny światowej; Latarnię morską w Stilo wybudowaną przez Niemców w latach 1904-06, która do tej chwili stoi w niezmienionym stanie. Nie mogło zabraknąć wypoczynku nad morzem. Piękna pogoda sprzyjała plażowaniu, kąpielom i zabawom. Dopełnieniem integracji naszych uczniów były zabawy w naszym ośrodku wypoczynkowym, gdzie do dyspozycji mieliśmy basen, siłownię, boiska piłkarskie; była też dyskoteka

i ognisko. Wszystko to sprzyjało jeszcze większej integracji młodzieży. Wypoczęci, pięknie opaleni wróciliśmy na ostatnie dni nauki do naszej szkoły. Cudowne wspomnienia i wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci. Już chcemy jechać na następną wycieczkę, ale to dopiero za rok….


 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests, bots online
Twoje IP: 44.200.140.218
 , 
Dziś: Lip 21, 2024