TAM GDZIE ŚCIERAJĄ SIĘ DWA ŚWIATY – WSCHÓD Z ZACHODEM w wyjątkowo emocjonalnym pokazie podróżnika z wielką charyzmą Zbyszka Pawlaka

 

  Podroznik Pawlak6

Dnia 05 lutego 2015 r. mieliśmy okazję gościć w naszym mieście podróżnika Zbyszka Pawlaka, autora „Opowieści z Północnego Kaukazu” i współautora książki napisanej z Jerzym Wlazło - „Pęknięte miasto. Biesłan” (zobacz więcej o książce >>)

To kolejna ciekawa inicjatywa nauczyciela naszej szkoły Pana Wojciecha Trzcińskiego, Stowarzyszenia „Inicjatywa” oraz Pani Aleksandry Kurek – dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Wąbrzeźnie.


Spotkania z podróżnikiem odbyły się w SP-2 i w WDK dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, jak również dla mieszkańców miasta.

Spotkanie autorskie: Wschodnie opowieści o życiu górali z Północnego Kaukazu - o zbuntowanych aniołach, o męskim honorze, najpiękniejszych kobietach, osetyjskich pieragach, tańcu i najokrutniejszym zamachu terrorystycznym w Europie czyli o zamachu w Biesłanie.

Zbigniew Pawlak - autor, wykładowca uniwersytecki, od 20 lat dociera do miejsc na terenie Jedwabnego Szlaku, takich jak Kaukaz i Afganistan, gdzie przez lata zajmował się strategiami rozwoju oraz coachingiem.

Przez ponad 10 lat mieszkał w Środkowej Azji, biorąc udział w licznych projektach edukacyjnych i humanitarnych. Zafascynowany ludźmi Wschodu, ich życiem oraz kulturą. Historie usłyszane od przyjaciół, mieszkańców Jedwabnego Szlaku, stara się w przystępny sposób opowiedzieć słuchaczom zachodniego świata. Posiada duże doświadczenie w pracy z młodzieżą, prowadzi gościnne wykłady na uczelniach i w szkołach, bierze udział w wydarzeniach kulturalnych w Polsce i za granicą. Jest członkiem Królewskim Towarzystwa Spraw Azjatyckich w Londynie, gdzie od kilku lat mieszka wraz z rodziną.

Dziękujemy Panu Zbyszkowi za ofiarowanie naszej szkolnej bibliotece książki pt. Pęknięte miasto. Biesłan. Zapraszamy do lektury.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests, bots online
Twoje IP: 44.200.140.218
 , 
Dziś: Lip 21, 2024