MOBILNOŚCI

  Erasmus 

Wizyta w słonecznej Italii

IMG 5491Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć "Dziennik podróży"

Wizyta w Rumunii

Minęły cudowne chwile spędzone w Rumunii- podczas kolejnej mobilności w kraju partnerskim. Szczegółowa relacja naszych uczestników wraz ze zdjęciami ukazuje ich zaangażowanie, fascynację i radość z pobytu w Craiova- naszej szkole parterskiej.

Kolejny wyjazd już niedługo – do Italii.

wstęp do mobilnośći html 70373fe3Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć "Dziennik podróży"


 

Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych

 

           W dniach 26 września- 1 października 2016 roku w naszej szkole gości 30 osobowa grupa młodzieży wraz ze swoimi nauczycielami ze szkół partnerskich z Grecji, Francji, Rumunii i Włoch. W ramach realizowanego projektu ‘Access to School for Everyone’ realizujemy zadania wynikające z dwuletniego planu pracy. Wczorajszy dzień to oficjalne rozpoczęcie mobilności, prezentacje szkół, spotkanie z dyrekcją szkoły, zwiedzanie budynku szkolnego i spacer po mieście. Dzisiejszy dzień był niezwykle ważny dla uczestników programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne- była to zorganizowana przez nas wystawa wypracowanych przez wszystkich partnerów produktów w ramach projektu. Były to prace plastyczne, nagrania video, prezentacje multimedialne, utwory muzyczne i taneczne na bardzo wysokim poziomie.

            To kolejne osiągnięcie naszej szkoły na poziomie europejskim.

            Spotkaniu towarzyszy niezwykła atmosfera pracy, sympatii i humoru, co sprzyja integracji młodzieży.

20160926 103752Kliknij na zdjęcie, żeby otworzyć "Dziennik podróży" (.pdf)


Wizyta robocza w Orleanie

            W dniach 1-5 czerwca 2016 roku spotkaliśmy się w naszej partnerskiej francuskiej szkole w Orleanie. Celem spotkania było podsumowanie pierwszego roku trwania projektu, analiza wytworzonych produktów, ewaluacja przeprowadzonych działań, zaprezentowanie materiału przygotowanego przez uczniów. Znaczącym elementem spotkania była dyskusja nad systemami oświaty poszczególnych krajów partnerskich, analiza tzw. dobrych praktyk stosowanych w szkole oraz wyodrębnienie różnic i podobieństw naszych systemów edukacyjnych.

            Po roboczych zajęciach podziwialiśmy występy tamtejszej młodzieży- występy chóru oraz orkiestry szkolnej.

            W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich partnerskich szkół, po dwie osoby z każdej szkoły. Jak zawsze dostarczyło nam ono niezapomnianych wrażeń i emocji.

            A we wrześniu …. już wizyta w naszej szkole. Przez tydzień będziemy gościć ponad 40 uczestników programu z zaprzyjaźnionych szkół. Czekamy :).

<

Erasmus + we Francji

W dniach 17-23 marca 2016 roku grupa uczniów i nauczycieli przebywała z wizytą partnerską we Francji w zaprzyjaźnionej szkole w Orleanie. Tydzień we Francji to seria niezapomnianych wrażeń i emocji oraz kolejne potwierdzenie, że warto się uczyć języka angielskiego. Szczegółowa relacja na stronie Erasmus+ w zakładce Mobilności.

 

image002Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć dziennik (w formacie .pdf).


SPOTKANIE NA KRECIE

W dniach 1-7 lutego 2016 roku spotkaliśmy się na Krecie u naszych greckich przyjaciół. Było to spotkanie uczniów i nauczycieli z partnerskich szkół z Włoch, Francji, Rumunii, Polski i Grecji.

Celem spotkania była integracja grupy, zaprezentowanie wypracowanego na zajęciach pozalekcyjnych materiału, udział w koncercie zorganizowanym przez szkołę z Heraklionu, opracowanie planu pracy na kolejne spotkanie (we Francji) oraz analiza, omówienie i porównanie dokumentów regulujących prace poszczególnych szkół. Dla młodzieży była to wspaniała okazja do zawarcia znajomości z nowymi kolegami ze wszystkich partnerskich szkół, poznania rodzin, u których przebywała podczas mobilności oraz doskonalenia swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim.

 

Szersza relacja w dzienniku podróży opracowanym przez uczestników wyjazdu.

 

Kreta

 

 

 

 

 


 

Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć dziennik (wymagane MS Power Point lub pokrewne)

 


    I SPOTKANIE KOORDYNATORÓW PROJEKTU

          W dniach 4-8 listopada 2015 roku W Bucine, partnerskiej szkole we Włoszech odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu. Nasza szkoła reprezentowana była przez nauczycieli języka angielskiego – panią Aleksandrę Ługiewicz i panią Hannę Kowalską.

Robocze spotkanie miało na celu opracowanie planu pracy, szczegółowego harmonogramu spotkań partnerskich, terminów realizacji zadań i przydziału obowiązków. Szczegółowe sprawozdanie ze spotkania w prezentacji zamieszczonej w sekcji 'Produkty"

 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests online
Twoje IP: 44.200.140.218
 , 
Dziś: Lip 21, 2024