DRZWI OTWARTE W NASZEJ SZKOLE

UniaProjekt

IMG-20190517-WA0013

 

Drzwi Otwarte za nami…:)

Dnia 16.05.2019 otworzyliśmy ósmoklasistom i gimnazjalistom progi naszej szkoły , by mogli zobaczyć jak się uczymy oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną ZSZ Wąbrzeźno.

Start zaplanowaliśmy na 8:30, ale już kilkanaście minut po ósmej stawili się pierwsi gimnazjaliści. Przybyłych gości witali uczniowie i nauczyciele. Po przywitaniu odbywały się spotkania w klasie, gdzie dyrektorzy Stanisław Bytnar i Tadeusz Gierszewski zapoznali przybyłych z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019-20. Po spotkaniu każdy otrzymał pakiet informacyjny oraz niespodziankę.

 

Kolejnym punktem było zwiedzanie szkoły, w czasie którego najważniejszym punktem była prezentacja poszczególnych kierunków kształcenia na sali gimnastycznej. Nauczyciele i uczniowie ZSZ przygotowali stanowiska szkoły branżowej, projektów edukacyjnych oraz zawodów: technika mechanika, technika logistyka, technika mechatronika, technika ekonomistę, technika hotelarstwa, technika obsługi turystycznej. Goście mogli zobaczyć przygotowane stanowiska symulacyjne, modele edukacyjne, pobrać ulotki oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami.

 

Kilkudziesięciu uczniów skorzystało z porad szkolnego doradcy zawodowego oraz doradcy z Powiatowego Urzędu Pracy, którzy przygotowali testy badające preferencje zawodowe w ramach unijnego projektu „Dziś nauka jutro praca II”. Efektem tego projektu jest powołanie w ZSZ Szkolnego Punktu Informacji i Kariery SPInKa. Odbyły się też indywidualne konsultacje dla rodziców i uczniów zainteresowanych nauką w klasie integracyjnej.

 

Na przybyłych gości czekał również słodki poczęstunek. Wielu spotkało tu swoich starszych kolegów.

 

Tego dnia odwiedziło nas 444 uczniów z klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkół   z Wąbrzeźna, Książek, Wielkich Radowisk, Dębowej Łąki, Ryńska, Nowej Wsi Królewskiej, Radzynia Chełmińskiego, Jarantowic oraz Myśliwca.

 

Goście wychodzili opuszczając ZSZ radośni, uśmiechnięci i zadowoleni. My żegnaliśmy ich słowami: „do zobaczenia w wrześniu”. Wielu z nich już tego dnia złożyło wnioski o przyjęcie do szkoły. Na pozostałych czekamy.

 

 

 

T. Gierszewski


     W dniu 16 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte, podczas którym prezentowaliśmy ósmoklasistom i gimnazjalistom ofertę edukacyjną naszej szkoły.

     Tego dnia odwiedziło nas 444 uczniów z terenu Wąbrzeźna, Książek, Wielkich Radowisk, Dębowej Łąki, Ryńska, Nowej Wsi Królewskiej, Radzynia Chełmińskiego, Jarantowic i Myśliwca.

     Przybyłych gości powitali dyrektorzy pan Stanisław Bytnar i pan Tadeusz Gierszewski, po spotkaniu z nimi, uczniowie naszej szkoły zabrali ich na wycieczkę
po szkole, której najważniejszym punktem była prezentacja poszczególnych kierunków kształcenia na sali gimnastycznej. Prócz stoisk prezentujących Szkołę Branżową, projekty edukacyjne, technikum mechaniczne, technikum logistyczne, technikum mechatroniczne, technikum ekonomiczne i handlowe, technikum obsługi turystycznej i technikum hotelarskie, uczniowie mogli skorzystać z porad doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy czy spotkać się z przedstawicielami Banku Spółdzielczego z Torunia.
    Na przybyłych gości czekał również słodki poczęstunek. Drzwi Otwarte były bardzo udane i mamy nadzieję, że ich efekty zobaczymy we wrześniu.

Uczniowie ZSZ :)


 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 7 guests, 1 bots online
Twoje IP: 18.208.132.33
 , 
Dziś: Jun 02, 2020