UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA KLAS I ORAZ TURNIEJ O PUCHAR PRZECHODNI DLA SUPER I KLASY

 slubowanie1Dnia 25 października br. odbyła sie uroczystość ślubowania klas I i turniej o Puchar przechodni dyrektora szkoły dla "SUPER I KLASY".

Ślubowanie klas I i towarzyszący tej uroczystości turniej międzyklasowy odbyły się w naszej szkole dnia 25.10.2012 r. w godzinach 10:00 - 12:00. Uroczystość rozpoczął powitaniem wszystkich uczniów i grona pedagogicznego Dyrektor Bytnar, a następnie całość poprowadziły uczennice Katarzyna Osmańska i Monika Szczygieł. Na początku przedstawiciele trójek klasowych złożyli w imieniu uczniów wszystkich klas pierwszych przysięgę na Sztandar szkoły. Tekst przysięgi brzmiał:

"My uczniowie nowo wstępujący w mury Zespołu Szkół Zawodowych przyrzekamy:

sumiennie wypełniać obowiązki ucznia,
zdobywać wiedzę udoskonalając własną osobowość,
być odpowiedzialnym za swoje słowa i sądy i pamiętać, że ich potwierdzeniem mogą być tylko czyny,
nie splamić honoru szkoły ani klasy,
być świadomym, że przekraczając progi szkoły stajemy się członkami wielkiej szkolnej rodziny,
swoją postawą pomagać wychowawcom, służyć koleżankom i kolegom,
wkroczyć w te mury z godnością i nie splamić się czynem niegodnym ucznia ".

                Po ślubowaniu odbył się turniej klas pierwszych o zdobycie PUCHARU PRZECHODNIEGO DYREKTORA SZKOŁY i miano SUPER I KLASY. Jury w składzie: dyr. T. Gierszewski, p. A. Goldyszewicz, p. H. Kowalska oceniało zmagania pierwszoklasistów.

                Zadaniem pierwszym była prezentacja klasy. Poszczególne klasy zaprezentowały się w śpiewie, tańcu czy też w prezentacji multimedialnej o swojej klasie. Drugą był quiz pt. "Czy znasz swojego wychowawcę". Następny konkurs pt. "Portret nauczyciela" polegał na tym, że po dwie osoby z każdej klasy rysowały nauczycieli, których wcześniej wylosowały (3 minuty). Rysunki takich nauczycieli, jak: pp. St. Bytnar, H. Kowalska, S. Różyńska, St. Kowalska, H. Kołpacka, M. Lewicki, P. Słupkowski wszyscy mogli oglądać na dużym ekranie (możecie je podziwiać na stronie www, a także inne 169 zdjęć z tej uroczystości, które zostały wykonane przez Weronikę Sieradzką z kl. II TE/THO i Mateusza Pawlikowskiego z II TMH). Strój ludowy z krajów europejskich i piosenka w języku obcym były dalszą częścią rywalizacji.

                Turniej zakończył się zwycięstwem klasy I TL, drugie miejsce przegrywając 1 punktem zajęła klasa I TE/TMH, trzecie miejsce otrzymała klasa I TOT/TM. Puchar "Super pierwszej klasy" dostali zwycięscy. Poza konkurencjami punktowanymi niezłe show przedstawili dwaj uczniowie z klasy I TMH: Paweł Jabłoński i Tomek Klajsmidt, którzy wszystkich nieźle rozbawili.

Tego dnia było w naszej szkole barwnie, ciekawie i bardzo wesoło. Cieszymy się, że w szkole są także i takie dni. 

Zobacz fotorelację z tej uroczystości, zdjęcia wykonali: Weronika Sieradzka - kl. II TE/THO i Mateusz Pawlikowski - kl. II TMH/TM


 

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2012 12:07
 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests, bots online
Twoje IP: 44.200.140.218
 , 
Dziś: Lip 21, 2024