COMENIUS
Written by Aleksandra Ługiewicz   
Wednesday, 25 September 2013 10:56
NEWS

Turcja5PIERWSZA WIZYTA W KRAJU PARTNERSKIM

W dniach 11 -16 listopada 2013 roku grupa nauczycieli z naszej szkoły przebywała z wizytą roboczą w Turcji - w jednym z krajów partnerskich projektu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

Nasza partnerska szkoły znajduje się w 140 - tysięcznym mieście Yalova oddalonym 52 kilometry od Istambułu. Koordynator projektu - Aleksandra Ługiewicz, dyrektor szkoły- Stanisław Bytnar, nauczyciel języka angielskiego- Elżbieta Piątek odwiedzili szkołę, z którą współpracować będą przez kolejne dwa lata. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Włoch z miasta Castel del Lago, regionu Umbria - drugiego kraju partnerskiego. Celem wizyty było opracowanie szczegółowego harmonogramu pracy z uwzględnieniem terminów kolejnych spotkań, przydziału obowiązków, sposobów realizacji zadań. Była to okazja do poznania szkoły, spotkania z dyrekcją szkoły, nauczycielami i uczniami. Odbyły się też prezentacje szkół i ofert kształcenia.
logo projektuWybrano logo projektu spośród ponad trzydziestu propozycji przygotowanych przez uczniów tureckich, włoskich i polskich. Najlepszym okazało się logo przygotowane przez uczennicę naszej szkoły - Karolinę Sochę z klasy drugiej Technikum Logistycznego. Nauczyciele i dyrektorzy wszystkich szkół jednogłośnie uznali logo Karoliny za najciekawsze.

Gratulujemy Karolinie sukcesu.


 

 

Comenius – Partnerskie Projekty Szkół

comenius rgb

 

 

 

 

 


Nasza szkoła rozpoczęła realizację trwającego dwa lata programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

Udział w projekcie jest finansowany ze środków UE przez Narodową Agencję programu

„Uczenie się przez całe życie” Comenius – Partnerskie Projekty Szkół”.

Celem akcji Comeniusa Partnerskie Projekty Szkół jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, a także poprawa pod względem jakościowym i ilościowym partnerstw między szkołami oraz mobilności, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich. Partnerstwa w ramach akcji Partnerskie Projekty Szkół dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz rozwijania struktur współpracy międzynarodowej.” (http://www.comenius.org.pl).  Projekty partnerskie to współpraca dwóch lub więcej szkół z różnych krajów Unii Europejskiej.

Nasz projekt nosi nazwę Strengthening Out-of-School- Time” (S.O.S.-Time)- „Umacnianie roli zajęć pozalekcyjnych”.

Będziemy go realizować razem ze szkołami z Turcji i Włoch. Projekt będzie trwał dwa lata - od września 2013 do czerwca 2015 roku. 

Celem projektu jest wypracowanie interesujących pomysłów na zajęcia pozalekcyjne dające zadowolenie i satysfakcję uczniom, pobudzające ich zaangażowanie, aktywność i kreatywność. Poprzez udział w tym przedsięwzięciu młodzież uczy się odpowiedzialności, jako że wypracowanym materiałem dzielić się będą z rówieśnikami z partnerskich szkół .


Dzięki projektowi uczniowie będą mieli szanse na wyjazdy do wyżej wymienionych krajów. Ponadto podszkolą wiedzę i umiejętności z języka angielskiego, informatyki, komunikacji oraz nauk społecznych. Poznają również tradycje i zwyczaje innych krajów. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego - Pani Aleksandra Ługiewicz.

flaga polska

flaga-wlochy

flaga

 Program Comenius

Cele szczegółowe:

  • rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości;
  • pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.         

Cele operacyjne:

  • poprawa pod względem jakościowym i ilościowym mobilności, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich;
  • poprawa pod względem jakościowym i ilościowym partnerstwa pomiędzy szkołami z różnych państw członkowskich, tak aby objąć wspólnymi działaniami oświatowymi w okresie trwania programu przynajmniej 3 miliony uczniów;
  • zachęcanie do nauki nowożytnych języków obcych;
  • wspieranie tworzenia innowacyjnych i opartych na TIK treści, usług, metodologii uczenia oraz praktyk w zakresie uczenia się przez całe życie;
  • wzmacnianie jakości i wymiaru europejskiego kształcenia nauczycieli;
  • wspieranie poprawy metod dydaktycznych i zarządzania.

Projekt:   Strenghtening Out-Of- School Time   (S.O.S. Time)

 

 

                     Temat projektu : ‘Following the Teutonic Castles’

 

          

Last Updated on Friday, 07 February 2014 20:43
 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 77 guests online
Twoje IP: 3.236.83.154
 , 
Dziś: Jun 16, 2024