MIĘDZYNARODOWY COMENIUS MEETING W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH

 

comenius maj2

W dniach 26-31 maja 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie miało miejsce międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach realizowanego w tej szkole programu COMENIUS Partnerskie Projekty Szkół. Grupa 28 uczniów i nauczycieli z Turcji i Włoch przyjechała do Wąbrzeźna z wizytą, której celem było wymiana doświadczeń, zaprezentowanie postępów prac projektowych oraz integracja młodzieży i nauczycieli. Turcję reprezentowało 7 nauczycieli (w tym dyrektor szkoły) i 10 uczniów, Włochy- 3 nauczycieli, dyrektor szkoły i 7 uczniów, a naszą szkołę – dyrektor Stanisław Bytnar, wicedyrektor Tadeusz Gierszewski, koordynator projektu Aleksandra Ługiewicz, nauczyciele języka angielskiego Elżbieta Piątek i Hanna Kowalska oraz grupa 14 uczniów.

 W oficjalnym powitalnym spotkaniu w szkole uczestniczyli: wicestarosta - Pani Bożena Szpryniecka, przedstawiciel Wydziału Oświaty - Pani Małgorzata Piaskowska, dyrektorzy szkoły oraz nauczyciele i uczniowie zaangażowani w projekt S.O.S.-Time.

Program spotkania obejmował m.in.: zajęcia w szkole- prezentację materiału realizowanego na zajęciach pozalekcyjnych, dzielenie się wrażeniami i doświadczeniami z postępów prac i realizacji materiału, planowanie dalszej pracy, ewaluację postępu prac oraz ustalenie szczegółów dotyczących kolejnego spotkania uczniów i nauczycieli. Goście zwiedzali też naszą szkołę, zachwycali się wyposażeniem pracowni lekcyjnych i podziwiali imponującą salę gimnastyczną.

Ważnym elementem programu była wizyta w Centrum Kształcenia Praktycznego, gdzie szczególnym zainteresowaniem cieszyła się pracownia mechatroniczna i jej wyposażenie.

Podsumowaniem pierwszego roboczego dnia wizyty były rozgrywki piłkarskie. Cztery zespoły - dziewczęta/chłopcy/uczniowie/nauczyciele z partnerskich szkół w duchu sportowej walki rozegrały serię rozgrywek futbolowych w szkolnej sali gimnastycznej.

Uatrakcyjnieniem wizyty były wycieczki do Malborka i Torunia - ściśle związane z tematyką drugiego zadania programu realizowanego przez naszych uczniów - historią zakonu krzyżackiego i zamków krzyżackich- The history of the Teutonic Order and the most beautiful Teutonic Castles. Nasi goście z zagranicy zafascynowani byli pobytem na zamku w Malborku i pięknem tej budowli. Również wycieczka do Torunia dostarczyła im niesamowitych wrażeń. Wszyscy byli urzeczeni niezwykłą architekturą tego miasta i budowlami będącymi pozostałością po Zakonie Krzyżackim. Dopełnienie tych atrakcji to udział grupy w zajęciach językowo - integracyjnych w Domu Legend Toruńskich, prowadzonych metodą dramy w języku angielskim, które bezpośrednio angażowały uczestników w zabawne, humorystyczne przedstawienie z wykorzystaniem najbardziej popularnych legend o Toruniu.

Bardzo ważnym aspektem przedsięwzięcia COMENIUS Partnerskie Projekty Szkół jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności językowych uczniów, nowe znajomości z rówieśnikami z zagranicy, a przede wszystkim możliwość wyjazdu do szkoły partnerskiej (kolejne spotkanie wszystkich szkół - październik 2014 -Włochy).

 Prawie tygodniowy pobyt naszych gości w Wąbrzeźnie umocnił przyjaźnie i więzi nie tylko między uczniami, ale także z kadrą nauczycielską. Miłym elementem spotkania było wzajemne obdarowanie się upominkami. Nasi goście otrzymali prezenty, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie.

 Program Comenius Partnerskie Projekty Szkół to program dwuletni i realizowany będzie jeszcze w przyszłym roku szkolnym. Jest to ogromne przedsięwzięcie międzynarodowe, które stanowi o atrakcyjności naszej szkoły. Wzbogaca tym samym jej ofertę edukacyjną, gdzie główny nacisk położony jest na doskonalenie języka angielskiego. Mamy świadomość, że to spotkanie polsko-turecko- włoskie to unikatowe wydarzenie w historii naszej szkoły, a także całego miasta i powiatu. To kolejny dowód na to, że Zespół Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie to szkoła sukcesu.


 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Reklama

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Reklama

PROJEKTY

Reklama

Drugie Życie

Reklama

MEDIA

Reklama

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: guests online
Twoje IP: 18.204.2.146
 , 
Dziś: Cze 19, 2021