PISZĄ O NAS

CWA LOGO

CWAErasmus

     W wąbrzeskim Zespole Szkół Zawodowych już po raz trzeci będzie realizowany unijny projekt Erasmus+ Współpraca Szkół pn. „New Era in Education”. Projekt został zaplanowany na lata 2019-2021. Czas trwania wynosi 24 miesiące, zaś wartość to 34 tys. 500 euro.

Jak informuje koordynatorka projektu Aleksandra Ługiewicz, szkoła będzie kierować sześciostronnym partnerstwem. Językiem roboczym jest język angielski. Inauguracja prac projektowych nastąpi 1 listopada. – Natomiast w grudniu przyjedzie do nas trzydziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Francji, Hiszpanii, Rumunii oraz dwóch szkół z Turcji – mówi Aleksandra Ługiewicz. – Projekt skierowany jest do uczniów klasy III technikum mechatronicznego i dotyczy zaawansowanych aspektów ICT – dodaje.

„New Era in Education” to nie jedyny unijny projekt, realizowany przez ZSZ. Kilka dni temu zakończyło się spotkanie partnerów projektu Erasmus+ „Collective Action for Respect and Empathy” (CARE). – Przez pięć pierwszych dni października w Zespole Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie przebywała dziesięcioosobowa grupa nauczycieli z partnerskich szkół z Litwy, Bułgarii, Rumunii i Turcji. Spotkanie miało charakter roboczy, w jego trakcie dokonano podziału obowiązków i zadań, wynikających z planu pracy, zaprezentowano szkoły partnerskie oraz systemy edukacyjne każdego z krajów – opisuje Aleksandra Ługiewicz. – Ponadto młodzież naszej szkoły przygotowała lekcję języka angielskiego, ze szczególnym uwzględnieniem etapów historii Polski w powiązaniu z krajami partnerskimi. Tematy ich wystąpień dotyczyły unii polsko-litewskiej, zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, bitwy pod Warną i działań rządu polskiego w Rumunii po wybuchu II wojny światowej. Prezentacja naszych uczniów została przyjęta z ogromnym aplauzem, gdyż goście znaleźli tam kawałki własnej historii – wyjaśnia anglistka.

            Oprócz udziału w warsztatach i sesjach roboczych, uczestnicy projektu mieli także czas na relaks, spacery po Wąbrzeźnie i wycieczkę do Torunia. Jak podkreśla Aleksandra Ługiewicz, wszyscy uczestnicy spotkania zachwycali się życzliwym przyjęciem, aktywnością naszych uczniów, wyposażeniem szkoły oraz dbałością o jej wystrój.

(krzan)

CWAErasmus

 

GALERIA ZDJĘĆ

Banner

Projekt Wyróżnienie

LIBRUS

Banner

PROJEKTY

Banner

Drugie Życie

Banner

MEDIA

Banner

LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
We have: 210 guests online
Twoje IP: 44.200.140.218
 , 
Dziś: Jul 21, 2024